Pozvánka na kulturní akci SPOLEČNĚ PRO UKRAJINU

Od 18 hodin vystoupí na sále KD Crystal hudebníci a divadelníci ze známých českolipských kulturních spolků a organizací. Do tvorby programu se zapojili žáci, studenti a učitelé ze ZUŠ Česká Lípa, lidé z festivalu Lípa Musica, studenti ze Školy rocku či herci z Divadelních klubů mladých i Jiráska. Premiéru své písně Těžko se mi usíná představí aktuálně nominovaný písničkář na žánrovou cenu Anděl Kuba Horák aka Kluk z Husovky.

V programu večera zazní hudba napříč žánry české i světové produkce. Nejen pro ukrajinské přátelé, kteří jsou na akci srdečně zváni prostřednictvím kontaktních osob z ubytovacích zařízení, zazní také skladby přímo spojené s Ukrajinou - Musorgského Velká brána kyjevská v podání Komorního symfonického orchestru či ukrajinská lidová píseň v podání pěveckého sboru Českolipský Evergreen.

Vstupné na akci je dobrovolné a jeho plná výše podpoří válečné uprchlíky z Ukrajiny, rodiny s dětmi žijící na Českolipsku, s nimiž spolupracuje sociálně aktivizační služba Startér Charity Česká Lípa. Tato sociální služba poskytuje ukrajinským rodinám díky materiálním a finančním darům z vyhlášených sbírek materiální a potravinovou pomoc, ošacení, ale také jim pomáhá jednat s úřady či s lékaři. Děkujeme všem, kteří spolu s námi pomáhají.

Záštitu nad celou akcí převzala starostka města Česká Lípa Jitka Volfová.

Үүсгэн байгуулагч

Либерец аймаг