Jubilejní 40. Večer s Jazzovou Farmou se blíží

40. jubilejní Večer s Jazzovou Farmou vás přivítá ve čtvrtek 24. března 2022 v 18 hodin ve Velkém sále ZUŠ Česká Lípa. Tentokrát si Jazzová Farma jako hosty pozvala Big Band ZUŠ Děčín a Big Band ZUŠ Horní Počernice. Dle aktuálních vládních nařízení již není nutné předkládat žádná potvrzení ani nemusíte mít respirátor. :)

Na tomto koncertu můžete dobrovolně přispět jakoukoliv finanční částkou na nákup materiální a potravinové pomoci pro ukrajinské rodiny s dětmi na Českolipsku do kasičky Charity Česká Lípa. Velice děkujeme.

Jazzová Farma existuje na ZUŠ v České Lípě už od roku 2006. Jejím cílem je hlavně motivovat začínající muzikanty, rozšířit jim hudební obzor a získat co nejvíce praktických zkušeností. Co se týče repertoáru, obsáhne všechny hudební styly, které lze v daném složení hrát. Pravidelně se účastní akcí v České Lípě a okolí, jako je např. Majáles, Městské slavnosti, Muzejní noc, hudební festival Všudybud a Mezinárodní hudební festival Lípa Musica - projektu „Má to smysl!“, díky němuž vystupovala společně s klavíristou Petrem Maláskem, zpěvákem Danem Bártou, klarinetistou Milanem Řeřichou, hornistou Radkem Baborákem a jeho úžasnými kolegy, s houslovým virtuosem Josefem Špačkem, a letos v listopadu se Jazzová Farma opět setkala s Josefem Špačkem a s výtečným klavíristou Miroslavem Sekerou. Celý ensemble vede již několik let trumpetista Aleš Jungman. Projekt „Večery s Jazzovou Farmou“ vznikl v září 2013. Koncerty se konají každý druhý měsíc v prostorách ZUŠ Česká Lípa, kde spolu s Jazzovou Farmou vystupují hosté, většinou jazzové a taneční orchestry nebo jiná hudební uskupení stejného žánru ze ZUŠ z celé ČR.

Big Band ZUŠ Horní Počernice byl založen v roce 2011. Členové souboru jsou žáky, případně absolventy ZUŠ Ratibořická v Praze 9. Stálé obsazení orchestru je 6 saxofonů, 5 trombonů, 3 trubky, klávesy, baskytara, kytara, bicí nástroje a perkuse. Repertoár BB je složen ze skladeb mnoha žánrů od swingu po funky, nechybí v něm ani známé filmové melodie. Big Band pravidelně vystupuje na školních akcích v Hornopočernickém divadle a na Chvalské tvrzi. Mezi významná vystoupení patří přehlídky Big Bandů pražských škol "Pražské ZUŠ hrají swing" a "Hudební maraton" konaný na Staroměstském náměstí v Praze. Absolvoval několik úspěšných koncertů ve francouzském Lyonu. Každoročně vystupuje na hornopočernickém festivalu studentských orchestrů "Hudební odpoledne". Od září 2016 vede orchestr Jan Triebenekl společně s Pavlem Cibochem.

Těleso Big Band ZUŠ Děčín vzniklo v podstatně komornější podobě na jaře 2017 a krátce poté se zúčastnilo své první soutěže - MHF Česká Kamenice, kde se umístilo v bronzovém pásmu. Během školního roku 2017/2018 počet členů kapely průběžně narůstal. Tento pozitivní vývoj byl završen na podzim 2018 v souvislosti s nevyhnutelnou generační obměnou po odchodu maturantů na VŠ. Spolu s ní totiž došlo k definitivnímu rozšíření kapely na současné standardní bigbandové obsazení. Big Band vystupuje na různých kulturních akcích v rámci regionu, např. v České Lípě, Varnsdorfu, Žatci a na MHF Česká Kamenice. Krom samostatných koncertů se bigband účastní též pravidelných veřejných uměleckých aktivit ZUŠ Děčín, zejména jejích vánočních a závěrečných koncertů. Motivací k založení bigbandu byla snaha navázat na dlouholetou tradici školních jazzových kapel vedených panem učitelem Pavlem Jiráskem. V současnosti je kapelníkem pan učitel Jakub Vogel, se kterým na nácviku repertoáru v rámci jednotlivých nástrojových skupin spolupracuje stálý team pedagogů ZUŠ Děčín: trubky - Barbora Kulasová, saxofony a flétny - Petr Lukeš, rytmika - Tomáš Kostka a Iva Šulcová. Pravidelně s bigbandem spolupracuje též pěvecké oddělení ZUŠ.

Videopozvánka, Fotografie

Үүсгэн байгуулагч