Jiřina Jeništová nominovaná na Pedagoga roku 2023

Jiřina Jeništová studovala hru na klavír na konzervatoři v Teplicích. V naší škole pracuje již 32 let (od roku 1991). Práci s našimi klavíristy se tedy v ZUŠ Česká Lípa věnuje dlouhodobě a se zaujetím. Od roku 2012 je vedoucí klavírního oddělení naší školy. Je aktivní účastnicí mnoha kurzů a workshopů, kde čerpá inspiraci od vyhlášených pedagogů a umělců. Ve své práci s žáky často nehledí na čas a energii navíc. Je známá klidným přátelským jednáním, který však nepostrádá zdravou autoritu. Díky tomu dokáže dovést své žáky k výkonům, které by si bez její podpory nedovedli ani představit. Nepřekvapí tedy, že se jména jejích žáků často objevují na prvních příčkách vítězů v soutěžích, včetně celostátní soutěže ZUŠ. Někteří z nich se také rozhodli věnovat hudbě profesionálně a studovat na konzervatoři. Z poslední doby můžeme jmenovat například talentovaného studenta Štěpána Šubrta. Své svěřence vede individuálně ve hře na klavír i v komorní hře. Pravidelně organizuje skvělé koncerty klavírního oddělení. Jsou to například koncerty nejmladších klavíristů, ale také třeba koncerty čtyřruční hry. Jména jejích žáků se slýcháme často v programech akcí školy i v programech spolupráce s našimi partnery a vždy přispějí svými výkony k významné podpoře kvality těchto koncertů.
Všichni ji známe jako usměvavou, ale přitom asertivní stálici naší školy.

Үүсгэн байгуулагч

Либерец аймаг