Srdečně vás zveme na tradiční Koncert bývalých žáků naší ZUŠ, který se uskuteční v pátek 28. března od 18:00 ve Foyer ZUŠ. Přijďte si užít večer plný krásné hudby a setkání s talentovanými muzikanty: Štěpán Šubrt – klavír, Helena Kabátová – zpěv, Petra Nepivodová – housle & rio Desiderio: Tereza Neužilová – klavír, Alžběta Sunkovská – violoncello, jako další na saxofon Kryštof Šulc & kapela. Koncert připravili pedagogové Alena Hellerová a Jan Ševčík. Program nabídne nejen výjimečné hudební zážitky, ale i příležitost k setkání s bývalými žáky a jejich učiteli.
Štěpán Šubrt
ZUŠ Česká Lípa začal navštěvovat v roce 2013 - hru na klavír studoval nejprve čtyři roky u paní Moskvinové, pak pět let u paní Jeništové a zároveň čtyři roky hru na varhany u pana Ševčíka. Nyní studuje třetím rokem hru na klavír na Konzervatoři v Teplicích pod vedením Hany Turkové. Již několikrát se zúčastnil různých soutěží (2. místo - Beethovenovy Teplice 2023, zlaté pásmo a absolutní vítěz kategorie 4ruční hry- Antonín Dvořák mladým 2023). Aktivně se věnuje doprovodům klasického zpěvu. V tomto roce vystoupil jako sólista se SČF s první větou Schumannova koncertu a-moll pro klavír a orchestr.
Helena Kabátová
Helena je studentkou čtvrtého ročníku klasického zpěvu na Konzervatoři v Teplicích. Ke zpěvu na ZUŠ se dostala v jedenácti letech, kde nejprve studovala u paní učitelky Romany Hubálkové - Bártové a následně pak u paní učitelky Aleny Hellerové, která ji přivedla na myšlenku studia na konzervatoři a díky které zkoušku úspěšně vykonala. Na konzervatoři studuje u paní profesorky Anny Hlavenkové, se kterou má výborný vztah jak už profesní, tak i osobní. Zpěv ji naplňuje a doufá, že se mu bude moct v budoucnu plně věnovat.
Petra Nepivodová
Hudbě se věnuje od roku 2015, kdy začala navštěvovat ZUŠ Česká Lípa. Zde studovala 5 let pod vedením Zuzany Čermákové a poslední 2 roky u Martiny Bačové, která přispěla k přípravě na konzervatoř. V prvním ročníku na Konzervatoři v Teplicích studovala u pana profesora Ondřeje Lébra , avšak nyní svůj druhý rok studuje pod vedením profesorky Květoslavy Hasilové a profesora Jana Zrostlíka. Na své cestě za svým snem se nezalekne překážek ani změn, například výměny pedagogů, kteří jí přinášejí nové zkušenosti a techniky. Pevně si stojí za svou vizí a směřuje svou cestu tak, aby odpovídala jejím cílům.
Kryštof Šulc
Kryštof byl do ZUŠ přijat v listopadu 2015 na alt saxofon do třídy Josefa Pelze. Přes nelehké začátky na sobě Kryštof potichu makal a s velkou podporou největší fanynky – jeho maminky postupně dotáhnul a nakonec přeskočil své vrstevníky.
Kryštof nyní studuje 2. ročník jazzové Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze u saxofonové legendy Pavla Pivarčiho. I tak, jste ho mohli ještě v loňském školním roce vídat na českolipské ZUŠ. Kryštof se totiž rozhodl, že si při studiu konzervatoře uzavře působení na ZUŠ Absolventským koncertem. Na ZUŠ hrál jako baryton saxofonista Elce Pelze Bandu, Jazzové farmy a Saxofonového kvinteta ZUŠ, se kterým získal 1. místo v celostátním kole soutěže MŠMT 2023.
Co Kryštof za krátké působení v Praze stihnul, lze těžko v krátkosti shrnout. Nahraďme to tedy jen seznamem kapel, v kterých ho můžete slyšet vystupovat: Pondělí 18:00, Big Band VOŠ KJJ, K–Band, Big Band Václava Zelinky, Degustační kvintet, a též záskoky v Bohemia Big Bandu a Factorial Orchestra. Tento výčet kapel patří muzikantu, který 20. 3. oslavil teprve 18té narozeniny :) Kryštofe, hodně zdraví a ať to hraje! PePe
Kateřina Walterová
Jelikož není slušné u mladých slečen uvádět věk, můžeme jen prozradit, že na počátku nového tisíciletí byla čtyřletá Kačka přijata do ZUŠ Česká Lípa na zobcovou flétnu do třídy Josefa Pelze. Jejím cílem však nebylo hraní na flétnu, ale saxofon. Při úmorném čekání až doroste velikosti, kdy uzvedne saxofon ze země, si vyzkoušela hru na klarinet u paní učitelky Jany (Hricové) Loudové. Zhruba ve 14ti letech se však naplno začala věnovat hře na saxofon u J. Pelze po té, co rozrazila dveře do učebny a zvolala: „Já jsem Kačka, tak tady mě máte!“
Od té doby se v ZUŠ stala platným členem Jazzového Comba, Jazzové farmy a byla zakládajícím členem kapely Funky Mode, kde si tehdy zahrála po boku dnešních držitelů cen akademie Anděl. Přestože Kateřina vystudovala práva a nyní tvrdě pracuje na tom být soudkyní, hudbě zůstala věrná a je alt saxofonistkou Big Bandu CL.
Tereza Neužilová (host)
Hře na klavír se věnuje již od šesti let. Své studium započala v ZUŠ Litoměřice pod vedením Alexandry Pallasové. Mezi její nejvýznamnější úspěchy patří například 1.ceny v soutěži Beethovenovy Teplice (2019,2021,2023,2024), Prague Junior Note (2021,2023), 2.ceny v soutěži Broumovská klávesa (2023,2024) a také 2. a 1.cena v Ústí nad Labem na soutěži Virtuosi per musica di pianoforte. V letech 2022 a 2024 vystoupila na koncertech se Severočeskou filharmonií. V květnu 2025 s téže filharmonií vystoupí na Hudebním festivalu Ludwiga van Beethovena v rámci projektu Mládí s filharmoniky v podání Griegova klavírního koncertu. V minulosti absolvovala akademii MenArt, pravidelně se účastní klavírních kurzů v Mikulově a v roce 2024 se zúčastnila International Summer Academy v Salcburku. Nyní je studentkou druhého ročníku Konzervatoře v Teplicích u profesorky Hany Turkové. Kromě sólové hry korepetuje přípravný litoměřický sbor Modrásci, zpívá ve hlavním sboru Puellae Cantantes a příležitostně se věnuje skladbě.
Alžběta Sunkovská (host)
Hře na violoncello se věnuje již od svých čtyř let. V roce 2015 nastoupila do ZUŠ Mladá Boleslav k paní profesorce Martě Šulcové. Pod jejím vedením se úspěšně účastnila mnoha soutěží. Na zušce se také plně věnovala komorní hře. V roce 2023 nastoupila na Teplickou konzervatoř k panu profesorovi Maratu Šajachmetovi. V blízké době ji čeká velká akce Mládí s filharmoniky.