Vyhlášení pedagoga roku 2024

Úterní slavnostní událostí bylo udělení čestného titulu Českolipského pedagoga roku 2024 představiteli města Česká Lípa. Za naši ZUŠ byla nominována skvělá učitelka hry na klavír Lenka Kubátová. Gratulujeme a děkujeme za vaši energii a obětavou péči o vaše žáky!
Blahopřejeme i všem ostatním nominovaným a pedagožce roku Mgr. Monice Lieselové ze ZŠ a MŠ Jižní a děkujeme Johaně Švejnohové, Vojtěchu Bogarovi a Davidu Maškovi za hudební obohacení.

Paní Lenka Kubátová studovala hru na klavír na Konzervatoři v Teplicích u pana profesora Petra Slavíka. V naší škole vyučuje již od roku 1982. Od roku 1999 vedla několik let klavírní oddělení. Během své pedagogické činnosti vykonávala v letech 2004 – 2009 a 2012 – 2015 zástupkyni ředitele školy.
Vyučuje sólovou hru a také oblíbenou čtyřruční hru na klavír. Její žáci se často umísťují na předních příčkách různých soutěží. Nezřídka se také rozhodnou věnovat klavíru i v dalším životě studiem na konzervatoři. Těchto výsledků dociluje vřelým vztahem s žáky, založeným na humoru a zároveň vzájemné úctě a pochopení, to vše s podporou nesmlouvavého důrazu na poctivé hudební řemeslo.
Její žáci vědí, že mají její bezvýhradnou podporu, a proto je z nich i při veřejných prezentacích jejich umění cítit vždy dobrá nálada, pohoda a nadhled.
Vždy se věnovala také korepetování žáků od dechových přes smyčcové až třeba po bicí nástroje. I v těchto případech dokázala podpořit jejich výkony na koncertech a na mnoha soutěžích. Práce korepetitora je náročná a ona se jí vždy dokázala zhostit s bravurou a přesně s tou pravou dávkou milé podpory pro žáky s kterými hrála.
Všichni u nás ve škole si ceníme její práce, za kterou se ukrývá precizní pedagogická činnost, smysl pro detail, poctivost a láska k hudbě.