Naši žáci a studenti spolu se svými učiteli připravili ve čtvrtek 10. listopadu příjemné odpoledne pro obyvatele Domova pro seniory Na Blatech. Zazněly zpěvy, klavíry, flétny, saxofony, kytary a dokonce i seniory oblíbený akordeon.

10.11.2022

Srdečně zveme příznivce výtvarného umění na výstavu výtvarných děl ze všech základních uměleckých škol českolipského okresu, která pokračuje druhým zastavením ve Stráži pod Ralskem. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 10. 11. v ZŠ Stráž pod Ralskem v 17 hodin. Tento společný projekt s názvem PUTOVNÍ GALERIE během školního roku poputuje po vybraných ZUŠ. Více

Fotografie z České Lípy, Fotografie ze Stráže p.R.

08.11.2022
Mistrovské kurzy úžasné sopranistky Hany Blažíkové byly dnes zahájeny ředitelem ZUŠ Markem Kučerou a ředitelem MHF Lípa Musica Martinem Prokešem a právě probíhají s kolektivem žáků pěveckého oddělení s p. uč. Alenou Hellerovou a Jaroslavem Kovacsem... Odpoledne se uskuteční individuální lekce s jednotlivými studenty zpěvu. Těšíme se na zítřejší koncert našich talentů a Hany Blažíkové v KD Crystal od 19 hodin. Vstupenky zakoupíte online na www.lipamusica.cz či přímo na místě. :)

Milí žáci a studenti,
přejeme vám pohodové a barevné podzimní prázdniny, které jsou od 26. do 27. října 2022. Těšíme se opět v pondělí 31. října zpět ve škole! :)
Vaše ZUŠ

Dílo: Sára Perlíková z VO Kamily Nešporové

Pojďte s námi oslavit státní svátek Dne vzniku samostatného československého státu spolu s Pomníkovým triem ve složení: Pavel Hric, Jana Loudová a Alena Hellerová, českou národní hymnou a dalšími písněni tradičně v pátek 28. října u Lípy svobody na Slovance ve 13:30 hodin.

Na začátku týdne zažili studenti pěveckých tříd příjemné setkání se vzácným hostem, kterým je výjimečná pěvecká osobnost, sopranistka Hana Blažíková. Nejenže skvěle zpívá, o čemž se již 3. listopadu přesvědčíme na koncertu Má to smysl!, ale mistrně ovládá i hru na středověkou harfu. Naši pěvci se mohou těšit i na celodenní mistrovské kurzy, které Hana Blažíková povede den před koncertem.

Srdečně vás zveme na koncert „ZUŠ sbližuje“, který začíná ve čtvrtek 20. října v 17 hodin na Velkém sále ZUŠ za přítomnosti překladatelky, neboť většina žáků zapojených do projektu spolu s českými žáky jsou mongolské národnosti. Na společném představení vystoupí účastníci houslového workshopu, žáci a studenti hudebního a literárně-dramatického oboru. Těšit se můžete nejen na sólová čísla, ale i na komorní soubory a Jazzovou Farmu. Samotný závěr této originální akce bude patřit výtvarného oboru napříč ateliéry na vernisáži výstavy jejich děl následně po koncertu ve Foyer ZUŠ. Концерт болон үзэсгэлэн 2022. 10.20 нд пүрэв гаригт 17:00 цагаас, ZUŠ - Урлагын бага сургуулийн үүдний танхимд,Үнэ төлбөргүй. Vstup zdarma a občerstvení. :) Videopozvánka, fotografie, záznam koncertu

17.10.2022

Už ve středu 19. října v 17 hodin ve Velkém sále si můžete užít báječné představení muzikálu MAMMA MIA! v nastudování Dětským pěveckým sborem Talent, který vede p. uč. Petra Jandíková. Užijete si herecké, taneční i pěvecké umění našich studentů a úspěšné skladby švédské skupiny ABBA. Vstup zdarma. :)

17.10.2022

ZUŠ Česká Lípa vás srdečně zve na svůj PLES, tentokrát u příležitosti 95. výročí založení školy 1927-2022, a to v pátek 11. listopadu od 19:30 hodin do Velkého sálu. Těšit se můžete na pestrý program, mimo jiné zahraje Komorní symfonický orchestr, k tanci Jazzová Farma a Big Balls. Večerem vás provede moderátor Jiří Gottlieber. Předprodej vstupenek bude zahájen v pondělí 17. října Po-Pá v době 15.00-18.30 hodin ve vrátnici ZUŠ - na sezení 200,- Kč, na stání 150,- Kč. Těšíme se na příjemný společný večer v naší ZUŠ.:)

14.10.2022

13. a 20. října bude probíhat na půdě školy houslový workshop pro naše žáky a studenty s houslistkou Martinou Bačovou, která patří mezi přední české umělce své generace. Co se účastníci během workshopu naučili, předvedou 20. října na koncertě ZUŠ sbližuje od 17 hodin na Velkém sále ZUŠ. Akce je pořádána v rámci projektu „Integrace cizinců ve městě Česká Lípa v roce 2022“ za finanční podpory MV ČR a města Česká Lípa.

Foto 13.10., Foto 20.10.

12.10.2022

Tradiční koncert našich žáků s uměleckou osobností v rámci MHF Lípa Musica se uskuteční ve čtvrtek 3. listopadu v KD Crystal od 19 hodin. Letos se mladí talenti setkají s prvotřídní sopranistkou Hanou Blažíkovou, a to nejen na tomto koncertu, ale předtím i na mistrovských kurzech. Vstupenky v hodnotě 100 Kč již lze zakoupit on-line na www.lipamusica.cz nebo v kanceláři Arboru v Žižkově ulici č.p. 528/6 v České Lípě. Těšíme se na vás!

Fotografie, Bubenické trio ŠIRATE, JF a Hana Blažíková

05.10.2022

V pátek 7. října 2022 můžete navštívit ve Foyer ZUŠ Česká Lípa výjimečný „Koncert při svíčkách“ v netradičních nočních hodinách ve 23 hodin i v netradičním pojetí. Vystoupí všichni účastníci noční hudební hry pro děti ze ZUŠ Putování za houslovým klíčem "Jméno růže aneb mniši jsou tiší..." jako členové pěveckého sboru i sólisté. Jsou vítáni rodiče, přátelé a příznivci, kteří chtějí podpořit dobrodruhy v publiku! Vstup zdarma.

Foto z putování, Foto z koncertu, Ukázka z Koncertu při svíčkách

04.10.2022

Anna Moudrá, Anita Šibravová, Lukáš Fedorko, Kryštof Šulc a Robin Koňák tvoří Saxofonové kvinteto, které vede p. uč. Josef Pelz. Společně vystoupili v úterý 27. září na Mariánské louce v Děčíně u příležitosti oslav 20. výročí Charitního sdružení Děčín.

Naši skvělí bubeníci v čele s p. uč. Vojtěchem Šeminským vystoupili ve středu 21. září na Dnech pro duševní zdraví v areálu Psychiatrické nemocnice Kosmonosy před nadšeným publikem. Přinášíme krátkou fotoreportáž...