6. zastavení PUTOVNÍ GALERIE v Žandově

Putovní galerie je výjimečný projekt výtvarných oborů základních uměleckých škol českolipského okresu (ZUŠ Česká Lípa, ZUŠ Nový Bor, ZUŠ Cvikov, ZUŠ Doksy, ZUŠ Mimoň a ZUŠ Žandov).

Výstava během školního roku putuje po jednotlivých ZUŠ:
ZUŠ Česká Lípa - 15. 9. 2022 ve Foyer ZUŠ v České Lípě od 17 hodin
ZUŠ V. Snítila Mimoň - 10. 11. 2022 v ZŠ ve Stráži pod Ralskem od 17 hodin
ZUŠ Doksy - 9. 1. 2023 v Městské galerii na zámku v Doksech od 16 hodin
ZUŠ Cvikov - 7. 2. 2023 v galerii Městského kulturního centra Sever ve Cvikově od 17 hodin
ZUŠ Nový Bor - 5. 4. 2023 ve vestibulu Městského divadla v Novém Boru od 17 hodin
ZUŠ Žandov - 9. 6. 2023 v kostele Sv. Bartoloměje v Žandově od 17 hodin

Tato výstava dává našim žákům výtvarného oboru možnost představit svou tvorbu společně s ostatními mladými výtvarníky jiných základních uměleckých škol a umožňuje jim vystavovat i na odlišných místech, než jsou prostory vlastní ZUŠ nebo města. Věříme, že celý projekt přinese radost, vzájemné poznávání a uměleckou inspiraci našim žákům i učitelům, ale také, že zaujme širší veřejnost ve všech městech, kterými letošní Putovní Galerie bude procházet. Jste srdečně zváni!

Fotografie z České Lípy

Fotografie ze Stráže p.R.

Fotografie z Doks

Fotografie ze Cvikova